Dela nyhet
Slutanmälan till träningslägret i Kungshamn 15-17/8
18 jun, 09:03 0 kommentarer
Nu är det dags att slutanmäla sig till uppstartslägret i Kungshamn den 15-17/8.
OBS! Det kommer en ny kallelse (Slutanmälan Kungshamn). Man är endast anmäld när man 1) har svarat ja på kallelsen OCH 2) swishat avgiften på 500kr till 076 229 70 63 (lagkassan/Jennie Dahlgren). Sista anmälningsdag är måndag 30 Juni. Snälla skriv Träningsläger och namn på swishen.
Anmälan är bindande. Vi måste bekräfta antalet deltagare till arrangören senast den 31/7, och därefter kan vi inte återbetala avgiften vid sjukdom/skada.
Vi samlas fredag den 15/8 kl. 13:00 vid Partille Arena och samåker till Kungshamn. Hemfärd blir ca kl. 16:00 på söndagen och vi räknar med att vara tillbaka vid arenan ca. kl. 18:00.
Vi sover i Sotenässkolan fredag-söndag och vi äter alla måltider i arrangörens klubbstuga. Man får själv betala 500kr för maten (2 x frukost, 2 x lunch och 2 x middag). Resekostnader tillkommer, man delar på bensinkostnaden i bilen man åker med, så räkna med ca 230 kr tur och retur (25kr/mil, 3 tjejer i bilen). Sävehof står för hallhyra och boendekostnader.
Vi är beroende av att några föräldrar kan hjälpa till att köra. Skriv i kommentarsfältet på kallelsen om ni kan köra (till KH och/eller hem) och hur många tjejer ni kan ta i bilen. Skriv också om er tjej av någon anledning måste åka direkt till eller från KH så att vi vet. Men vi ser gärna att alla som kan samlas vid Partille Arena så att vi kan säkra bilplats till alla tjejer.
Det kommer att bli en intensiv och superrolig helg med mycket träning, både handboll och fys. Det blir full fart direkt, så vi uppmuntrar alla tjejer att hålla i gång under sommaren för att undvika skador i höst. Det blir även en del teori och samarbetsövningar under lägret. Vi åker tillsammans med P13, så vi kommer att ha en aktivitet tillsammans med killarna.
Vi återkommer med mer information när det närmar sig.
Om ni har frågor är ni alltid välkomna att kontakta oss ledare.
Kommentarer