Dela nyhet
Gbg Cup i helgen
3 sep, 11:30 0 kommentarer

Gbg Cup går av stapeln nu till helgen och äntligen har vi satt ihop lagen. Alla matcher kommer att vara i Prioritet Serneke Arena, antingen i A-hallen, B-hallen eller på konstgräset. Som ni kommer att märka så har vi få avbytare i lagen p.g.a. en del avhopp. Är det någon som inte är anmäld så hör av er till Dennis eller Fredrik om man vill vara med och spela i helgen.
- Samling 40 min innan första matchen för dagen.
- Lunch kommer att serveras i anslutning till matcherna under lördag och söndag. Lunchtider tar vi för respektive lag när det passar.
- Frågor, återbud mm tar man med ansvarig ledare.
- Oavsett underlag rekommenderar vi att man spelar med sina inomhusskor.
- Kom förberedda och omklädda i matchkläder, matchtröja får man på plats. Glöm inte energi mellan matcherna och vattenflaska!
- Utöver de ansvariga ledarna så ska vi försöka att ha minst två ledare per lag och match samt helst en från varje fd grupp,
- Klicka på lagnamnet för Länk till spelschema.
- Vi kan behöva kalla in spelare för att fylla ut iom att det bara är en avbytare i 4 av 5 lag. Vi hör av oss enskilt i så fall.
Lag 1 | Lag 2 | Lag 3 | Lag 4 | Lag 5 |
Alicia L | Sara A | Eivi W | Agnes B | Alice F |
Elsa F | Nova L | Elise W | Alice S | Alicia O |
Hanna D | Niki F | Juno F | Isabella F | Amelie S |
Isabelle Sh | Filippa V | Kaylee P | Isabelle So | Linn K |
Milla P | Camilla K | Lia D | Joline H | Rellena M |
Olivia G | Aylin Ö | Moa M | Leia B | Selma A |
Stella F | Agnes J | Tara A | Stephanie A | Siri S |
Stella V | ||||
Ledare: |
Ledare: Emelie |
Ledare: Ava |
Ledare: |
Ledare: Josef |